Մեղրու լեռնանցք տանող ճանապարհին հիմնանորոգման աշխատանքներ են ընթանում
«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արկադի Չերչինյանը, փոխտնօրեններ Սերժիկ Պետրոսյանը, Կարեն Բադալյանը, տնօրենի խորհրդական Մհեր Շամիլյանը Սյունիքի մարզ կատարած այցի ընթացքում հետևել են Մ-2 միջպետական ճանապարհի կմ 336+550-կմ 338+350 հատվածում իրականացվող հիմնանորոգման աշխատանքների ընթացքին։
Մոտ 2կմ հիմնանորոգվող ճանապարհահատվածը տանում է դեպի Մեղրու լեռնանցք։ Այս պահին ընթանում են ճանապարհային պաստառի քանդման և հագուստի կառուցման աշխատանքներ։ Առանձին հատվածներում իրականացվում է ճանապարհի լայնացում։ Կառուցվում են բետոնե հենապատեր, ջրահեռացման համակարգեր։ Որոշ տեղամասերում արդեն տեղադրվում է ասֆալտբետոնե ծածկը։ Նախագծով նախատեսված է տեղադրել եռաշերտ ասֆալտբետոնե ծածկ։ Շինարարությունն ընթանում է ինտեսնսիվ երթևեկության պայմաններում, այդուհանդերձ, կապալառու կազմակերպությունը անում է ամեն ինչ՝ հնարավորինս արագ իրականացնելու շինաշխատանքները։