Համաճարակի մեր օրերում բժիշկներն ամեն օր կատարում են պատկառանքի ու խոնարհումի արժանի աշխատանք:
Սյունիքի մարզում էլ բազմաթիվ բժիշկներ, բուժքույրեր, առողջապահական համակարգի այլ աշխատողներ համաճարակ կոչված համաշխարհային աղետի առաջնագծում են:
Հնարավոր չէ չնկատել այդ մարդկանց անմնացորդ նվիրվածությունն իրենց գործին:
Եվ անկարելի է չնկատել այն բժիշկներին ու բուժաշխատողներին, ովքեր, ամիսներ շարունակ ոտքի վրա՝ առանց հանգստի, պայքարում են մարդկային կյանքեր փրկելու համար:
Առաջարկում ենք syuniacyerkir.am խմբագրություն ներկայացնել հանրապետության, ինչպես նաեւ մեր մարզի այն բժիշկներին ու բուժաշխատողներին, ում կցանկանայիք երախտագիտություն հայտնել եւ գնահատանքի խոսք ուղղել՝ անձնուրաց աշխատանքի համար:
Նրանց լուսանկարները եւ ձեր հակիրճ խոսքը կարող եք ուղարկել խմբագրություն՝ [email protected] հասցեով, որոնք մենք կհրապարակենք:
Անշուշտ, բժիշկների մերօրյա գործունեությունն արժանի է պետական մակարդակով արժեւորված գնահատանքի:
Կարծում ենք սակայն՝ դրվատանքի ավելի մեծ դրսեւորում, քան մարդկանց անկեղծ  երախտագիտությունն է, չկա ու չի կարող լինել:
Սպասում ենք բժիշկ-նվիրյալների մասին ձեր խոսքին, նրանց լուսանկարներին (նշել, թե որ բուժհաստատությունում են աշխատում, ինչ մասնագիտություն ունեն կամ ինչ պաշտոն են զբաղեցնում):