Մենք քո ապագա զինվորն ենք, Հայաստան
Հայոց բանակի զինվորներն ու Գորիսի թիվ 2 նախադպրոցական ուսումնական հաստատության զինվորիկները Գորիսի պետական դրամատիկական թատրոնի դահլիճի բեմում տոնում էին մայիսյան հաղթանակները:
«Մենք քո ապագա զինվորն ենք, Հայաստան» խորագիրը կրող տարեվերջյան հաշվետու հանդեսի հիմքում դրված էր բանակ-հասարակություն կապի ամրապնդման կարեւորությունը, որը ներկայացվեց փոքրիկ հրաշքների մատուցմամբ:
Հայրենիքի այսօրվա պաշտպաններից թույլտվություն ստանալուց հետո մանուկներն անցան տոնական միջոցառման ներկայացմանը: Բեմը լեցուն էր հաղթական երգերով, խրոխտ պարերով, ասմունքով, բեմականացմամբ, ուր ասելիք կար, խորհուրդ կար ու մեծ իմաստ՝ պարուրված հավատով…
Միջոցառմանը ներկա էին 1-ին բանակային կորպուսի հրամանատար, գնդապետ Տիգրան Փարվանյանը, ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչներ, մանկավարժներ, ծնողներ, հյուրեր, ովքեր շնորհավորեցին հաղթանակների առթիվ: Գորիսի քաղաքապետ Վաչագան Ադունցը նույնպես շնորհավորեց, իր ելույթում կարեւորեց բանակ-հասարակություն կապի ամրապնդումը եւ շնորհակալություն հայտնեց կազմակերպիչներին եւ ՆՈւՀ ղեկավարներին այս դժվարին գործը ստանձնելու եւ պատվով կատարելու համար: «Ինձ համար շատ հաճելի է երկու ժամ գտնվել երեխաների մոլորակում, ուր միշտ բարին է հաղթում: Ամեն անգամ, երբ նայում եմ փոքրիկների աչքերի մեջ, ավելի մեծ պատասխանատվություն եմ զգում: Նրանց վաղվա բարեկեցիկ կյանքի համար այսօր մենք ենք պատասխանատու եւ ամեն ինչ փորձում ենք այնպես անել, որ վաղվա օրը նրանց համար ավելի պայծառ լինի: Մենք երկու բանակ ունենք: Առաջինը մեր հայոց բանակն է, ում վստահված է մեր այսօրվա պաշտպանությունը: Երկրորդը՝ կրթական բանակն է, ինչը հույս է ներշնչում, որ մեր ապագան կլինի հուսալի ձեռքերում»:
Թիվ 2 նախադպրոցական ուսումնական հաստատության մանկավարժական կոլեկտիվը, հաստատության տնօրեն Ժասմենա Խաչատրյանի գլխավորությամբ, ամեն ինչ արել էր միջոցառումն ըստ պատշաճի եւ գաղափարական ու գեղարվեստական բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար: Եվ դա նրան հաջողվեց: