ՄԵՐԿԱՍԱՌՈՒՅՑԻ ՊԱՏՃԱՌՈՎ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՎԹԱՐՆ Է ՏԵՂԻ ՈՒՆԵՑԵԼ ՍՅՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶՈՒՄ. ԲԱԽՎԵԼ ԵՆ TOYOTA RAV 4-Ն ՈՒ MERCEDES-Ը. ԿԱՆ ՎԻՐԱՎՈՐՆԵՐ
18.12.2018 16:32
Այսօր՝ դեկտեմբերի 18-ին, ճանապարհի մերկասառույցի պատճառով հերթական ավտովթարն է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում։
Ժամը 09։10-ի սահմաններում Մեղրի-Երևան ավտոճանապարհի 50 կմ հատվածում բախվել են Toyota Rav 4 մակնիշի 32 ՍԼ 760 համարանիշի և Mercedec մակնիշի 34 RQ 041 համարանիշի ավտոմեքենաները։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով Mercedes-ի վարորդը տեղափոխվել է Քաջարանի, Toyota Rav 4-ի վարորդն էլ՝ Մեղրիի բժշկական կենտրոններ։ Դեպքի վայր են ժամանել արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության հրշեջ-փրարարները, ովքեր հոսանքազրկել են ավտոմեքենաներն ու փակել գազաբալոններն ու սահմանազատել տարածքը։
Օպերատիվորեն ժամանել են նաև Ճանապարհային Ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 6-րդ վաշտի 2-րդ դասակի տեսուչներ Սամվել Գրիգորյանն ու Վիգեն Սարգսյանը։
Տեղում հետաքննչական աշխատանքները ղեկավարում է նույն վաշտի հետաքննիչ Վահագն Կոստանյանը, ում կողմից փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում։
Ոստիկանությունը պարզում է վարորդների ինքնությունը։ Ֆոտոլրագրողը հայտնում է նաև, որ վթարի պատճառներից մեկն էլ ճանապարհի մերկասառույցն է եղել, և միայն վթարից հետո են տեղի ճանշինականները ժամանել ու սկսել ճանապարհին լցնել աղ ու ավազ։