Կապանի համայնքապետարանի արվեստի թանգարանում դեկտեմբերի 25-ին բացվեց «Մեծ հաղթանակի դեմքեր» լուսանկարչական ցուցահանդեսը: Լուսանկարիչ Տաթև Մնացականյանը անմահացրել է Մեծ հայրենականին մասնակցած 110 վետերանների դիմանկարները, ովքեր կենդանի են: Լուսանկարներից նայում են երկրորդ աշխարհամարտի մասնակիցները, որը թախծոտ , որը հպարտ դեմքով: Նրանցից վեցը Սյունիքի մարզից են: Ցուցահանդեսի բացմանը մասնակցում էին Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանը, Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանության, ՌԴ արտգործնախարության Երևանում գտնվող «Ռուսական տան» ներկայացուցիչներ, Մեղրու սահմանապահ ջոկատի զինվորականեր, հյուրեր:
Լուսանկարիչ Տաթև Մնացականյանը հետաքրքրական դրվագներ ներկայացրեց տակավին կենդանի վետերաններին լուսանկարելու հետ կապված պրոցեսից: Ցուցահանդեսի բացմանը բարեմաղթանքի խոսք ասացին թանգարանի տնօրեն Բորիկ Մինասյանը, Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանը, «Ռուսական տան» տնօրեն Վադիմ Ֆեֆիլովը, մշակութային և հումանիտար ծրագրերի ղեկավար Անդրանիկ Արզումանյանը, Մեղրու սահմանապահ ջոկատի հրամանատարի տեղակալ Վասիլի Մուկաբենովը, ովքեր իրենց խոսքում արժևորեցին հայ զինվորների մասնակցությունը երկրորդ աշխարհամարտին: Ցուցահանդեսի մասնակիցների համար հաճելի անակնկալ էր այն պահը, երբ նրանց միացավ պատերազմի վետերան ,99-ամյա Արշալույս Թադևոսյանը, ում հետ շատերն էին ուզում լուսանկարվել պատից կախված նրա դիմանկարի ֆոնին:
Ցուցահանդեսը նախ ներկայացվել է մայրաքաղաքում, երկրորդ հանգրվանը Կապանն էր: Մարզկենտրոնի բնակչությունը մեկ ամիս հնարավորություն կունենա ծանոթանալու ցուցահանդեսին: