«Մեծ Հայք» պարային ստուդիայի հաշվետու համերգը Գորիսում
Հունիսի 20-ին Գորիսում տեղի ունեցավ «Մեծ Հայք» պարային ստուդիայի ամենամյա հաշվետու համերգը (ղեկավար՝ Համլետ Իսախանյան)։
Ստուդիան և նրա սաները մեծածավալ աշխատանք էին կատարել՝ հաշվետու համերգը պատշաճ մակարդակով ներկայացնելու համար։
Ստուդիան հիմնականում կենտրոնացած է եղել  ազգային պարերը սովորեցնելու և այն հանդիսատեսին ներկայացնելու մեջ, ինչը երևաց համերգի ընթացքում։ Միևնույն ժամանակ համույթն ունեցավ մի շարք առաջնախաղեր, որոնք տարբեր էին իրենց ոճով։
Պարային յուրաքանչյուր համար խնամքով նախապատրաստվել էր՝ պարողների տեխնիկական և կատարողական վարպետությունը ցուցադրելու համար, քանզի ամենախորը զգացմունքներն ու ապրումները կարող են արտահայտվել շարժումների միջոցով, և մեր նպատակն էր դա փոխանցել հանդիսատեսին:
Համույթի կատարողական բարձր մակարդակը ևս մեկ անգամ ցույց տվեց մեր պարուսույցների և գեղարվեստական ղեկավարի աշխատանքն ու պրոֆեսիոնալիզմը։ Առանց նրանց փորձի, տաղանդի և նվիրվածության համերգը չէր կայանա նման վարպետությամբ:
Ուրեմն և՝ շնորհակալություն պարային ստուդիայի ղեկավարին, գեղարվեստական ղեկավարին ու պարուսույցներին։
Շնորհակալություն մեր ծնողներին ու բոլոր նրանց, ովքեր աջակցել են համույթին՝ իր աշխատանքներն ըստ պատշաճի կազմակերպելու գործում, նրանց հավատը մեր հանդեպ և աջակցությունը ոգեշնչման աղբյուր են մեզ համար։
Պարային ստուդիայի ելույթը միշտ մեծ աշխատանք և պատասխանատվություն է պահանջում, բայց և մեծ հաճույք ենք ստանում, երբ տեսնում ենք հանդիսատեսի բերկրանքն ու ջերմությունը, մարդկանց ժպիտը,  զգում նրանց հույզերը, հասկանում, որ ներդրված ջանքերն ապարդյուն չեն եղել։ Դա, հիրավի, մեզ մղում է նոր գործերի, որին առաջիկայում կրկին ականատես կլինի Գորիսի (և ոչ միայն) հանդիսատեսը։