Մի խումբ մարդիկ բողոքի ակցիայի են դուրս եկել ընդդեմ Սիսիանի Սբ Գրիգոր եկեղեցու հոգևոր հովվի, որը հրաժարվել էր Փաշինյանի ձեռքը սեղմել (տեսանյութեր)
21.12.2020 14:24
Սիսիանի Սուրբ Գրիգոր եկեղեցում տեղի ունեցած միջադեպից հետո, երբ եկեղեցու հոգևոր հովիվը հրաժարվել էր սեղմել Նիկոլ Փաշինյանի ձեռքը, մի խումբ մարդիկ գնացել են Սիսիանի եկեղեցի, որպեսզի իրենց բողոքն արտահայտեն քահանայի դեմ, այս մասին տեղեկացնում է ֆեսբուքյան օգտատեր Էդգար Խաչատրյանը։
«Խորհուրդ եմ տալիս բոլոր կազմակերպիչներին, ՔՊ կողմնակիցներին արագ սաստել այդ քայլը։ Սա կարող է անդառնալի հետևանքների բերել։ Չմտածված քայլեր անելու ժամանակը չէ։ Արագ սաստեք։ Արժեքների վրայով եք քայլում»,– գրել է նա։
Mediaport տելեգրամյան ալիքն իր հերթին տեսանյութ է հրապարակել, որում երևում է, թե ինչպես են մի խումբ մարդիկ գնում Սուրբ Գրիգոր եկեղեցի։
«Այս պահին Սիսիանի հրապարակից շարժվում ենք դեպի եկեղեցի և եկեղեցուց դուրս շպրտենք այդ տերտեր կոչվածին։ Ինքը կապ չունի մեր հոգևոր կյանքի հետ»,– ասում է ակցիայի մասնակիցներից մեկը, ով տեսանկարահանում է ակցիան։