Միջուկային հակամարտության հավանականությունը բարձր է, ինչպես երբևէ. ՌԴ ԱԳՆ
ՌԴ փոխարտգործնախարար Սերգեյ Ռյաբկովը հայտարարել է, որ միջուկային հակամարտության հավանականությունն ավելի բարձր է, քան վերջին տասնամյակներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Sputnik Արմենիայի փոխանցմամբ, այս մասին  հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
«Չէի ցանկանա խորանալ այն քննարկումների մեջ, թե արդյոք միջուկային հակամարտության հավանականությունը մեծ է այսօր, սակայն այն ամեն դեպքում ավելի մեծ է, այսպես ասենք, քան եղել է վերջին տասնամյակների ընթացքում», – հայտարարել է Ռյաբկովը։
Նա նշել է, որ Մոսկվան շարունակում է հավատարիմ մնալ այն դիրքորոշմանը, որ աշխարհը պետք է ազատ լինի միջուկային սպառնալիքից։
Նախօրեին ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն, մեկնաբանելով Ուկրաինային Մեծ Բրիտանիայի կողմից աղքատացած ուրանով ռազմամթերքի հնարավոր մատակարարումները, հայտարարել էր, որ «ևս մեկ քայլ է արվել»։
Մարտի 3-ին ՉԺՀ-ի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մաո Նինը ճեպազրույցի ընթացքում հայտարարել էր, որ ԱՄՆ-ն Չինաստանի կողմից «միջուկային սպառնալիքի» մասին տեսությունն առաջ տանելով պատրվակ է փնտրում սեփական միջուկային զինանոցն ընդլայնելու համար, ինչը Վաշինգտոնին դարձնում է աշխարհում «միջուկային սպառնալիքի» գլխավոր աղբյուրը։