Սիսիանի համայնքապետարանում քննարկվեցին հայ-իրանական մշակութային-խոհանոցային փառատոնին առնչվող հարցեր
Օգոստոսի 10-ին Սիսիանում կայանալիք հայ-իրանական մշակութային-խոհանոցային փառատոնին առնչվող հարցերի քննարկման նպատակով սույն թվականի հուլիսի 14-ին Սիսիանի համայնքապետարանի նիստերի դահլիճում տեղի ունեցավ հանդիպում՝ համայնքի ղեկավար Արմեն Հակոբջանյանի, «Հայ խոհարարական ավանդույթների զարգացման և պահպանման» ՀԿ-ի նախագահ Սեդրակ Մամուլյանի և «Տուրիզմի հայկական ֆեդերացիա»-ի նախագահ Մեխակ Ապրեսյանի, համայնքապետարանի աշխատակազմի աշխատակիցների և համայնքի բնակիչների մասնակցությամբ:
Համայնքի ղեկավար Արմեն Հակոբջանյանը հանդիպման սկզբում նշեց, որ կանգնած է ցանկացած նախաձեռնության կողքին, որի նպատակը Սիսիանի զարգացումն ու սիսիանցու շահն է, հետևաբար անելու է հնարավորը օրվա հետ կապված պատկերացումները կյանքի կոչելու համար:
Տեղի ունեցավ հարց ու պատասխան՝ փառատոնի կազմակերպչական հարցերի վերաբերյալ, ներկայացվեց նաև նորություններն ու փոխոխությունները, որոնք միտված են փառատոնը ավելի վարկանիշային և մասշտաբային դարձնելուն: