Մոսկվան քաղաքագետ Անդրանիկ Միհրանյանի Հայաստան մուտքի արգելքը որակել է ոչ բարեկամական քայլ
Անդրանիկ Միհրանյանի՝ Հայաստան մուտքի արգելքը համարում ենք դաշնակցային պարտավորություններին հակասող ոչ բարեկամական քայլ։ Այս մասին այսօր կայացած ճեպազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։ «Անդրանիկ Միհրանյանի՝ Հայաստան մուտքի արգելքը մենք համարում ենք բացարձակապես ոչ բարեկամական քայլ պաշտոնական Երևանի կողմից»,- ճեպազրույցում ասել է Զախարովան։ Նա պարզաբանել է, որ այդ քայլը հակասում է ռուս-հայկական հարաբերությունների դաշնակցային կարգավիճակին։ Պաշտոնական ներկայացուցիչը հավելել է, որ Մոսկվան, օգտագործելով երկկողմ դիվանագիտական ​​ուղիները, անմիջապես դիմել է Երևանին՝ նշված որոշման վերաբերյալ պարզաբանումներ ստանալու համար։
Հիշեցնենք՝ դեկտեմբերի 15-ին Երևան ժամանած քաղաքագետ Անդրանիկ Միհրանյանին Զվարթնոց օդանավակայանի անձնագրային անցակետում արգելել են մտնել Հայաստան։ Նշել են, որ նրա մուտքը Հայաստան արգելված է։