Նախաձեռնություն` ընդդեմ կուտակային կենսաթոշակային համակարգի
Սյունիքի մարզում ստեղծվել է «Ընդդեմ պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային համակարգի» կապանյան խումբ: Նախաձեռնության անդամները պայքարում են 2014թ. հունվարի մեկից ուժի մեջ մտնող կենսաթոշակային նոր համակարգի պարտադիր բաղադրիչի կիրառման դեմ: Համաձայն այդ համակարգի՝ 1974թ. հունվարի մեկից հետո ծնված անձինք իրենց աշխատավարձի շուրջ 5-10 տոկոսը պետք է պարտադիր կարգով փոխանցեն կուտակային ֆոնդերին, պետությունն էլ իր հերթին հինգ տոկոս կհավելի տվյալ աշխատողի կուտակային հաշվին, որից էլ, տարիներ անց, կտրամադրվի ապահովագրական կենսաթոշակ:
Դեկտեմբերի 21-ին, ժամը 12.00 մեկնարկեց բողոքի երթ, որին ակտիվ մասնակցեցին թե՛ քաղաքացիներ, թե՛ տարբեր հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ: «Կայուն զարգացում» ՀԿ-ի նախագահ Արմեն Փարսադանյանն իր ելույթում նշեց. «Այս խնդրի վերաբերյալ պետք է մոբիլիզացվեն բոլոր քաղաքացիական եւ քաղաքական ուժերը, որպեսզի կարողանանք արդյունքի հասնել»: