«Նարա-դանս»-ն էլ հանդես եկավ հաշվետու համերգով
2025 թվականը  հոբելյանական կլինի «Նարա-դանս» պարարվեստի ստուդիայի համար: Կլրանա կոլեկտիվի հիմնադրման  25-ամյակը: Մինչ այդ ստուդիայի սաները հղկում են իրենց պարային տեխնիկան, իսկ մարտ ամսին մայրաքաղաքում հաջողությամբ մասնակցել են «Նազանք-2024» բազմաոճ պարերի մրցույթ-փառատոնին, արժանացել երկրորդ մրցանակին:
Հունիսի 10-ին Կապանի մշակույթի կենտրոնի մեծ համերգասրահում տեղի ունեցավ  պարարվեստի ստուդիայի սաների 2024 թվականի հաշվետու համերգը:
Պարարվեստի ստուդիայի հիմնադիր, գեղարվեստական ղեկավար և պարուսույց Նարինե Մովսիսյանը առաջնությունը տալիս է ազգային ավանդական պարերին: Բացառություն չէին նաև այս հաշվետու համերգին ներկայացված պարերը: Ստուդիայի սաները ներկայացրին հայկական, հնդկական, ռուսական, հունական և այլ ժողովուրդների պարեր, տեղ տրվեց նաև ժամանակակից պարերին, լատինաամերիկյան գունեղ կատարումներին:
Դահլիճում անմիջական մթնոլորտ էր, որը փոխանցվում էր հանդիսատեսին, նրանց համակում ուրախ տրամադրությամբ, քանզի շատերի երեխաներն էին բեմահարթակում: Երգային կատարումով հանդես եկավ Գագիկ Գրիգորյանը։ Իսկ երեկոն եզրափակվեց տոնական հրավառությամբ: