Ներկայացնում է արվեստի մանկական դպրոցը
Տարեվերջյան հաշվետու-համերգները յուրահատուկ միջոցառումներ են ի մի բերելու ուսումնական տարում արվածը, ինչը նաև հուշում է, թե ինչ պիտի արվի հետագայում:
Հունիսի 11-ին Կապանի արվեստի պետական քոլեջի  Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճում տեղի ունեցավ Կապանի համայնքապետարանի արվեստի մանկական դպրոցի 2023-2024 ուստարվա հաշվետու համերգը (տնօրեն՝ Մարինա Նահապետյան): Դպրոցի կերպարվեստի բաժինը նախասրահի դահլիճում կազմակերպել էր դպրոցի աշակերտների գեղանկարչական աշխատանքների ցուցադրություն, որից հնարավոր էր որոշակի պատկերացում կազմել պատանի արվեստագետների գեղագիտական նախասիրությունների մասին:
Ավանդույթի համաձայն՝ երաժշտական և արվեստի դպրոցների հաշվետու-համերգները սկսվում են կրթօջախի երգչախմբի կատարումներով: Հնչեց Ռոբերտ Պետրոսյանի «Սևան» և Գեղունի Չթչյանի «Մայրենի լեզու» երգերը: Այնուհետև դպրոցի տարբեր դասարանների աշակերտները զանազան երաժշտական գործիքներով հանդես եկան հայ, ռուս, արևմտաեվրոպացի կոմպոզիտորների ստեղծագործություններով: Դպրոցի պարարվեստի բաժնի  բարձր դասարանների սաները ներկայացրին խորեոգրաֆիկ պատկեր, եղան նաև վոկալ կատարումներ և ասմունք:
Երեկոն եզրափակվեց պարարվեստի սաների կատարումով՝ «Թիթեղյա զինվորների երթը» Պ. Չայկովսկու «Շչելկունչիկ» («Մարդուկ-ջարդուկ») բալետից, որը ջերմությամբ ընդունեց հանդիսականը: