Ներկայացվեց 1-ին բանակային զորամիավորման նորանշանակ հրամանատարը
Առաջին բանակային զորամիավորման նախկին հրամանատարի հրաժեշտի  եւ նոր հրամանատարի նշանակման կապակցությամբ առաջին  բանակային զորամիավորումում տեղի ունեցավ հանդիպում, որին մասնակցություն ունեցան ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-մայոր Արտակ Դավթյանը, ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ, մարտական պատրաստության վարչության պետ, գեներալ-մայոր Անդրանիկ Մակարյանը, 1-ին բանակային զորամիավորման նախկին եւ նորանշանակ հրամանատարներ, գնդապետներ Արարատ Մելքումյանը, Ժիրայր Պողոսյանը, Զանգեզուրի կայազորի զինվորական իրավապահ մարմինների ղեկավարներ, Սյունիքի մարզպետ Կարեն Համբարձումյանը, զորամիավորման հրամանատարությունը, վարչակազմը, ենթակա զորամասերի հրամանատարությունների ներկայացուցիչներ:
ԳՇ պետ, գեներալ-մայոր Արտակ Դավթյանը, ներկաներին տեղեկացնելով նախագահի հրամանագրերի մասին, գնդապետ Արարատ Մելքումյանին  շնորհակալություն հայտնեց բանակաշինության ամրապնդմանն ուղղված գործունեության համար՝ նշելով, որ գնդապետը ակտիվ մասնակցություն է ունեցել Արցախյան ազատամարտին եւ ապրիլյան պատերազմին եւ կարճ ժամանակամիջոցում իր խստապահանջության  եւ կարգապահության շնորհիվ նպաստել 1-ին ԲԿ-ի ռազմունակության առավել ամրապնդմանը:
Գեներալ-մայորը ներկայացրեց նաեւ զորամիավորման նորանշանակ հրամանատար, գնդապետ Ժիրայր Պողոսյանին, ով նույնպես Արցախյան ազատամարտի ճանապարհով անցած փորձառու եւ հմուտ  զինվորական է: