Հոկտեմբերի 31-ին Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանը Տաթեւի վանական համալիրում ընդունեց Ռուսաստանի Դաշնության պետդումայի հետ համագործակցության հանձնաժողովի ինը հոգուց բաղկացած պատվիրակությանը` հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ ազգային հերոս Նիկոլայ Ռիժկովի գլխավորությամբ: Պատվիրակությանն ուղեկցում էր ՀՀ Ազգային ժողովի փոխխոսնակ Հերմինե Նաղդալյանը: Մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանը Նիկոլայ Ռիժկովին ողջունեց որպես հայ ժողովրդի լավագույն բարեկամի:
Լրագրողների հետ Ռիժկովը կիսեց իր տպավորությունները.
- Սա իմ հերթական այցն է Տաթեւ: Ես եղել եմ այստեղ 12 տարի առաջ, հանդիպել այն ժամանակ ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Սուրեն Խաչատրյանի հետ, հյուրընկալվել նրա տանը: Տաթեւում շատ բան է փոխվել. տպավորված եմ «Տաթեւեր»-ով, հզոր կառույց է, եզակի:
Պատվիրակության ներկայացուցիչներից էր նաեւ հայագետ, Բոշկորկստանի Հանրապետության պատգամավոր, հայոց պատմության չափածո եռահատորի հեղինակ Ռաֆայել Զինուրովը: Նա նշեց, որ Տաթեւն իր համար կարեւորվում է նաեւ Գարեգին Նժդեհի կողմից իրականացված հայրենանվեր գործունեությամբ` 1921թ. ապրիլի 26-ին Լեռնահայաստանի հռչակումով:
Հանդիպումն անցավ ջերմ եւ անմիջական մթնոլորտում, Նիկոլայ Ռիժկովը շնորհակալություն հայտնեց մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանին` ջերմ ընդունելության համար` Հայաստանի Հանրապետությանը մաղթելով նոր ձեռքբերումներ Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում: