Նորաստեղծ երգչախմբի կատարումները նվիրված էին նահատակ հայորդիներին
Հունիսի մեկին  կրկին մարդաշատ էր Հենրիկ Իգիթյանի անվան գեղագիտության ազգային կենտրոնի Գորիսի ստորաբաժանման սրահը: Ուրախության հետ մեկտեղ՝ ներկաներից շատերը հուզված էին:
Նորաստեղծ երգչախմբի (գեղարվեստական ղեկավար՝ Մ.Ֆարամազյան) անդրանիկ կատարումները  նվիրված էին նահատակված հայորդիներին:Մեկ տարվա դադարից հետո բացվեց մինչ այս  ամենից մեծ մասշտաբի ցուցահանդեսը: Գերակշռող մասը կերպարվեստի խմբերի աշխատանքներն էին:
Հուրախություն Հ. Իգիթյանի, ԳԱԿ-ի ներկաները բարձր գնահատեցին կատարված աշխատանքը և նշեցին, որ տեսանելի է ցուցահանդեսից ցուցահանդես որակական փոփոխությունները՝ և  աշխատանքների, և պայմանների:
Այսօր վստահորեն կարող ենք ասել, որ Հ. Իգիթյանի անվան ԳԱԿ-ի աշխատանքը լավագույններից է Գորիս քաղաքում և մեծ կշիռ ունի գեղագիտական դաստիարակության գործում:
Կենտրոնում սովորում է շուրջ երկու հարյուր սան: Ստորաբաժանման տնօրեն, գեղանկարիչ (նկարիչների միության անդամ) Ա. Մաշուրյանը նշեց, որ բավականին մեծ թիվ են կազմում դիմողները, ովքեր ցանկություն ունեն ուսանելու ԳԱԿ-ում:
Ցուցահանդեսից հետո հրատապ խնդիրներից մեկը կլինի նոր արվեստանոցների որոնումը, հնարավոր է անգամ՝ հանրակրթական դպրոցներում:
Բացման խոսքում տնօրենը նաև շնորհակալական խոսք ասեց ծնողներին՝  և նշեց, որ կատարված աշխատանքի լավագույն գնահատականը հենց ծնողների վստահությունն է: