Նոյեմբերի 10-ը` Տեղական ինքնակառավարման օրը Ագարակ քաղաքում
Նոյեմբերի 10-ը` Տեղական ինքնակառավարման օրը, ուշագրավ միջոցառմամբ նշանավորվեց Ագարակ քաղաքում: Քաղաքապետարանի աշխատակիցների, քաղաքապետարանի ենթակա կառույցների ղեկավարների, համայնքի ավագանու անդամների եւ քաղաքապետարանի վետերանների մասնակցությամբ տեղի ունեցած երեկոյին նախեւառաջ ներկայացվեց տեղական ինքնակառավարման մարմինների գործունեությունն Ագարակում` 1996 թվականից ի վեր: Այնուհետեւ մասնագիտական տոնի առթիվ ներկաներին շնորհավորեց ու բարեմաղթանք հղեց քաղաքապետ Մխիթար Զաքարյանը: Շնորհավորական խոսքով հանդես եկան նաեւ տեղական ինքնակառավարման ոլորտի ագարակցի վետերանները: Երեկոն ուղեկցվում էր քաղաքապետարանի աշխատակիցների գեղարվեստական ելույթներով, ստեղծագործություններով ու ներկայացումներով: Սյունիքյան եւ ագարակյան թեմաներով երգերի կատարմամբ միջոցառմանը մասնակցում էր Մեղրի-Ագարակում ճանաչում ունեցող «Մեղրաձոր» երաժշտական համույթը: Ամբողջ հանրապետությունում լեռնահանքային արդյունաբերությամբ ճանաչված քաղաքը, ինչպես ցույց տվեց երեկոն, նախեւառաջ հոգեւոր-մշակութային միջավայր է, ինչն էլ, ըստ էության, Ագարակի քաղաքապետարանի վերջին տարիների գործունեության տեսանելի արդյունքներից մեկն է: