Նոյեմբերի 5-ի ընտրություններին ընդառաջ. հայտնի են համայնքի ղեկավարի եւ ավագանու անդամի թեկնածուները
Սյունիքի մարզի խոշորացվող երեք համայնքի՝ նոյեմբերի 5-ին կայանալիք ՏԻՄ ընտրությունների նախապատրաստությունը նոր փուլ է թեւակոխում:
Հայտնի են համայնքի ղեկավարի եւ ավագանու անդամի թեկնածուները:
Կապան համայնքի ղեկավարի թեկնածու են առաջադրվել Կարեն Հակոբյանը (Վերին Խոտանան համայնքի ղեկավար, ՀՀԿ անդամ, ինքնաառաջադրում), Աշոտ Հայրապետյանը (Կապանի գործող քաղաքապետ, ՀՀԿ անդամ, առաջադրել է Հայաստանի հանրապետական կուսակցությունը):
Սիսիան համայնքի ղեկավարի թեկնածու են առաջադրվել Կարեն Համբարձումյանը («Բարձրավոլտ էլցանցեր» ՓԲԸ բաժնի պետ, ԲՀԿ անդամ, առաջադրել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցություն), Արթուր Սարգսյանը (Սիսիանի գործող քաղաքապետ, ՀՀԿ անդամ, առաջադրել է Հայաստանի հանրապետական կուսակցությունը), Սիրաս Ստեփանյանը (Սիսիանի անտառտնտեսության անտառապետ, անկուսակցական, ինքնաառաջադրում):
Քաջարան համայնքի ղեկավարի թեկնածու են առաջադրվել Արտեմ Սարգսյանը (Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի աշխատակից, ՀՀԿ անդամ, ինքնաառաջադրում) եւ Մանվել Փարամազյանը (Քաջարանի գործող քաղաքապետ, ՀՀԿ անդամ, առաջադրել է Հայաստանի հանրապետական կուսակցությունը):
Կապան համայնքում ավագանու անդամի թեկնածու է առաջադրվել 41 հոգի, Սիսիան համայնքում՝ 36 հոգի, Քաջարան համայնքում՝ 12 հոգի:
Կապանում ավագանու անդամի թեկնածուներից 16-ը ՀՀԿ անդամ են, 18-ը՝ անկուսակցական, 2-ը՝ Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության անդամ, 2-ը՝ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության անդամ, 1-ը՝ ՀՅԴ անդամ, 1-ը՝ Սոցիալ-դեմոկրատ հնչակյան կուսակցության անդամ:
Սիսիանում ավագանու անդամի թեկնածուներից 31-ն անկուսակցական են, 1-ը՝ ՀՅԴ անդամ, 1-ը՝ ԲՀԿ անդամ, 3-ը՝ ՀՀԿ անդամ:
Քաջարանի ավագանու անդամի թեկնածուներից 5-ն անկուսակցական են, 7-ը՝ ՀՀԿ անդամ:
Սեփ.լրատվ.