Նշեցին մշակույթի համաշխարհային օրը
Մշակույթի համաշխարհային օրը՝ ապրիլի 15-ին, յուրովի նշեցին Կապանում։ Կապան համայնքի ղեկավարին կից երիտասարդական խորհրդի և Կապանի երիտասարդական կենտրոնի նախաձեռնությամբ «Արտ-թերապիա» ծրագրի շրջանակում մշակույթի կենտրոնի  նախասրահում կազմակերպվել էր մոտ տասը երիտասարդ շնորհալի գեղանկարչի աշխատանքների ցուցահանդեսը։ Գեղանկարները որոշ պատկերացում էին տալիս  դրանց հեղինակների գեղագիտական ընկալումների և նախասիրությունների մասին։ Բացի այդ, երիտասարդ գեղանկարիչները իրենց գործերը ներկայացնում էին ցուցահանդեսի այցելուներին։ Մտերմիկ միջավայր էր ստեղծվել։ Դաշնակահարուհի Աստղիկ Գրիգորյանի հնչեցրած մեղեդիները և գինու հյուրասիրությունը լրացնում էին ստեղծված մթնոլորտը։
Միջոցառման «մեխը» արվեստի հարցերի շուրջ հարց ու պատասխանն էր, բեմահարթակում Կապանում ճանաչված արվեստագետներ էին՝ գեղանկարիչներ Հրանտ Էլչյան, Ռուբեն Կոստանդյան, Աննա Ղուկասյան և Վարդուհի Գասպարյանը, ով կիրառական արվեստի երկու ճյուղ է համատեղում՝ փայտագործությունը և կավագործությունը։
Բացի պլանավորված հարցերից՝ միջոցառման մասնակիցներին ևս հնարավորություն ընձեռվեց հարցեր ուղղել օրվա հերոսներին։
Միջոցառման ավարտին Կապան համայնքի ղեկավարին կից երիտասարդական խորհրդի նախագահ Հրանտ Արզումանյանը ծրագրի իրականացմանը նպաստած ակտիվ մասնակիցներին հանձնեց հավաստագրեր։
Գեղանկարների ցուցադրությունը կտևի երեք օր։