Կապանի էլեկտրոնային գրադարանում ջազի միջազգային օրվան նվիրված անցակցվեց «Ջազը սահմաններ չի ճանաչում» ցերեկույթը: Նախ՝ ներկայացվեց ջազի պատմությունը, այդ երաժշտական ժանրը ներկայացնող հանրաճանաչ երգիչներին և կոմպոզիտորներին՝ Լուի Արմսթրոնգ, Էլլա Ֆիցջերալդ, Ռեյ Չարլզ, Ֆրենկ Սինատրա և ուրիշներ, այնուհետև ներկայացվեց ջազի սկզբնավորումը Հայաստանում կոմպոզիտոր Արտեմի Այվազյանի, շեփորահար  Ցոլակ Վարդանյանի ղեկավարությամբ, հետագայում՝ 70-ական թվականներին գործեց Հայաստանի պետական ջազ նվագախումբը Կոնստանտին Օրբելյանի գլխավորությամբ: Էկրանից հնչեցին ջազային կատարումներ երգչուհիներ Տաթևիկ Հովհաննիսյանի, Զառա Տոնիկյանի, Էլվինա Մակարյանի կատարմամբ: Հնչեցին հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ Էմիլ Հարությունյանի կատարմամբ (նվագակցող՝ Աստղիկ Գրիգորյան), որոնց հաճույքով ձայնակցում էին միջոցառման մասնակիցները, իսկ մի կատարման ժամանակ ելույթ ունեցան «Էքսպերիմենտալ» պարային խմբի անդամները: Մի խոսքով, անմիջական և մտերիկ մթնոլորտ էր գրադարանում:
Միջոցառման ավարտին Կապանի համայնքապետարանի կրթության, մշակույթի և սպորտի բաժնի առաջատար մասնագետ Նառա Մելքումյանը կարևորեց նման միջոցառումների անհրաժեշտությունը, իսկ «Կապանի ակումբագրադարանային միավորում» ՀՈԱԿ տնօրեն՝ Գայանե Թադևոսյանը շնորհակալություն հայտնեց Կապանի մշակույթի կենտրոնին՝ աջակցության, իսկ միջոցառման մասնակիցներին՝ ներկա գտնվելու համար: