Պատվիրել ես ապրել, պատվիրել ես սիրել,
Շնորհակալ եմ քեզ, Տե‘ր:
Շնորհակալ եմ ոգով, որ ծնվել եմ երգով, ես ծնվել եմ երգով...
Հուլիսի 29-ին Քաջարանի մշակույթի պալատում տեղի ունեցավ «Ես ծնվել եմ երգով…» խորագրով հուշ-երեկո՝ նվիրված  ՀՀ ժողովրդական արտիստ, Հայաստանի երգի պետական թատրոնի հիմնադիր և գեղարվեստական ղեկավար, կոմպոզիտոր, մաեստրո Արթուր Գրիգորյանի հիշատակին։
Մշակույթի պալատի ադմինիստրատոր, Երգի պետական թատրոնի սան, երեկոյի կազմակերպիչ Արուսիկ Պապյանը  հպարտությամբ ու հարգանքով էր խոսում իր սիրելի ՎԱՐԺԱՊԵՏ-ի անսահման հայրենասիրության, մարդասիրության, բարձրաճաշակ և անաղարտ արվեստի մասին:
-Արթուր Գրիգորիչը այն արվեստագետն էր, ով մեզ սովորեցրեց բեմական խոսքի մշակույթը և գրագետ հաղորդակցումը հանդիսատեսի հետ, լինել արտիստիկ, բայց միևնույն ժամանակ առանց ձևականությունների և աղավաղումների, նա մեր մեջ սերմանում էր անսահման հայրենասիրություն, բարություն, նվիրվածություն...
Արթուր Գրիգորյանի մասին երբեք չի կարելի խոսել անցյալ ժամանակով, ցավոք, այսօր նա ֆիզիկապես մեզ հետ չէ, բայց նա միշտ կա և հավերժ ապրելու է մեր սրտերում:
Երեկոյի ընթացքում հնչեցին Տաթևիկ Հովհաննիսյանի հետ զուգերգերից` «Իմ Նոր տարի»,  «Ձյուն» կատարումները,  հնչեց «Արցախ» երգը իր սիրելի թոռնուհու հրաշալի կատարմամբ, ինչպես նաև «Կորցրած մեղեդի», «Հայ գարուններ», «Երևան», «Կյանք ու կռիվ», «Հավերժ հայրենիք» ստեղծագործությունները: Հանդիսատեսը հուզմունքով ունկնդրեց  մաեստրոյի բոլոր կատարումները:
Միջոցառման ավարտին ներկաները հոտնկայս ծափահարեցին Արթուր Գրիգորյան մեծանուն կոմպոզիտորի ստեղծագործություններին և անմար հոգուն:
Հավելենք, որ Արթուր Գրիգորյանը չհաշտվեց Արցախի կորստի հետ և Արցախի ցավը սրտում` Փետրվարի 4-ին,  մաեստրոն գնաց դեպի վերև` դեպի հավերժություն: