«Ո՛չ պատասխանատվությունից եմ վախենում, ո՛չ էլ դժվարություններից». Հայկ Մարությանը՝ քաղաքապետ դառնալու մասին
Դերասան Հայկ Մարությանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է.
1. Շնորհակալ եմ այն մարդկանց, ովքեր այս տեսանյութը պատրաստել են: Այս տարիներն աչքիս դեմը եկան: Եվ Փառք Աստծո, որ այսօր ունենք այն ինչի համար երկար պայքարել ենք:
2. Կապված քաղաքապետարանի հետ: Հարգելի և սիրելի ժողովուրդ ջաաան` քաղաքապետ չեն նշանակում, նրան ընտրում է ժողովուրդը` այսուհետ արդեն ազատ և անկախ ընտրությունների միջոցով: Ում ուզում է ընտրում է, ում չի ուզում` չի ընտրում:
3. «Դերասանի» և «ամեն մեկը իրա գործով թող զբաղվի»-ի մասին: Այո ես էլ եմ դեմ, եթե մարդ ամբողջ կյանք զբաղվի դերասանությամբ և միանգամից ծավալի կառավարման կամ քաղաքական գործունեություն:
Տեղեկացնում եմ այն մարդկանց, ովքեր տեղյակ չեն: Արդեն 6 տարի է ինչ դերասանական գործը զբաղեցնում է իմ կյանքի 20%, իսկ մնացած 80% ժամանակը ես կառավարել եմ մեր ընկերությունն ու պրոդյուսերական կենտրոնը և զբաղվել հասարակական-քաղաքական գործունեությամբ:
Հ.Գ. Հարգելի հայրենակիցներ հավատացնում եմ Ձեզ: Ես ոչ պատասխանատվությունից եմ վախենում, ոչ էլ դժվարություններից, միաժամանակ սթափ գիտակցում եմ բեռի ծանրությունը: Միասին մենք կարող ենք սարեր շուռ տալ: