Ոչնչացման նպատակով հողում թաղված հավի միսը հանել և տեղափոխել են պահեստ. ՊԵԿ-ը մանրամասներ է հայտնում
Օրերս «Արմեն-Համիկ եղբայրներ» ընկերությանը պատկանող 13 հազար 500 կգ ընդհանուր քաշով հավի միս է ոչնչացվել՝ ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի կողմից տրված համապատասխան եզրակացության հիման վրա այս մասին հայտնում են Հայաստանի պետական եկամուտների կոմիտեից, նշելով, որ  Գործողությունը կատարվել է Կոտայքի մարզի Ակունք համայնքի Կոտայք գյուղում, մասնակցել են նաև ՊԵԿ-ի աշխատակիցները:
Նույն օրը օգտագործման համար ոչ պիտանի ապրանքների թաղման եղանակով ոչնչացումից հետո դիտարկումների արդյունքում պարզվել է, որ նշված ընկերության ներկայացուցիչներն այցելել են ոչնչացման վայր և քանդող տեխնիկայով կատարել են հողի քանդման և թաղված հավի միսը հողի տակից հանելու աշխատանքներ, որից հետո հանված ապրանքները տեղափոխել են «Արմեն-Համիկ եղբայրներ» ՍՊ ընկերության տարածք։
Իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում, «Արմեն-Համիկ եղբայրներ» ՍՊ ընկերության տարածքի պահեստային սառնարաններում ՊԵԿ ներքին անվտանգության ու հետաքննության և օպերատիվ հետախուզության վարչությունների աշխատակիցները հայտնաբերել են հողի տակից հանված ապրանքները, որոնց  տուփերին առկա են եղել հողի ակնհայտ հետքեր։
Կազմվել են համապատասխան արձանագրություններ, վերցվել են փորձանմուշներ։
Դեպքի վերաբերյալ կազմված նյութերի հիման վրա հաղորդում է ներկայացվել ՀՀ քննչական կոմիտե: