Օգնե՛ք բժիշկներիս, ավել ժամանակ չունենք խոսելու և քննադատելու համար. բժիշկ Հարությունյան
«Կապան» ԲԿ-ի մանկական բաժնի վարիչ բժիշկ Արարատ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան էջում գրառում է արել՝ կոչ անելով համավարակի պայմաններում քաղաքականությունը մի կողմ դնել և օգնել բժիշկներին:
«Ես չեմ խոսում քննադատելու, նախատելու, գովաբանելու  կամ պարզապես խոսալու համար: Եվ ես ոչ թե խնդրում, այլ պարզապես պահանջում և կոչ եմ անում ՀՀ-ի բոլոր քաղաքական ուժերին՝ լինեն խորհրդարանակա՞ն, թե՞ արտախորհրդարանական, քաղաքացիական և հասարակական բոլոր կառույցներին և ինստիտուտներին, որոնք ունեն այսօր որևէ քաղաքական ուղղվածություն և որոշակի շահեր են հետապնդում, անհատներին, բոլոր բոլորին... Որոշ ժամանակով թողե՛ք քաղաքական ենթատեքստեր կրող ելույթները, զե՛րծ մնացեք քաղաքական բնորոշումներից և արտահայտություններից՝ անկախ նրանից, թե ո՞վ է սխալվել, ո՞ւմ է ինչ ձեռնտու, ո՞վ է ինչի տակ թաքնված, ո՞վ է անմեղ կամ մեղավոր, ո՞ւմ կողմից է ղեկավարվում կամ չի ղեկավարվում այս ամենը:
Սրանք, իհարկե, բավականին կարևոր հարցեր են, բայց, որպես բժիշկ, հավատացնում եմ՝ ո՛չ հիմա, ո՛չ մեր ժողովրդի համար այս ծանրագույն իրավիճակում: Ինչպես բոլորս միակարծիք ու միանպատակ ենք, երբ ժողովրդի ասած՝ «դանակը ոսկորին է հասնում», այս անգամ մի քիչ շուտ համախմբվենք և թույլ չտանք դանակին հասնել ոսկորին:
Օգնե՛ք մեզ՝ բժիշկներիս, անխոչընդոտ կատարել մեր աշխատանքը, իսկ ձեր քաղաքական վերլուծությունների համար դեռ շատ ժամանակ կունենաք:
Ես կոչով դիմում եմ բոլոր բժիշկներին, որպեսզի նրանք նման պահանջով ևս հանդես գան: Այս պահին մենք ավել ժամանակ չունենք ուղղակի խոսելու և քննադատելու համար, մենք պետք է լծվենք աշխատանքի, մենք պետք է միասին հաղթահարենք այս վիրուսը՝ անկախ կուսակցական պատկանելիությունից և ընտրած գաղափարախոսությունից»,-գրել է բժիշկը: