Սյունիքում ամառային զորակոչը շարունակվում է
Հուլիսի 22-ին Սյունիքի բոլոր խոշոր քաղաքներում տեղի ունեցան մարզի նորակոչիկներին հանոց բանակ ճանապարհելուն նվիրված արարողություններ: Սյունիքի մարզի զինկոմ, գնդապետ Վահրամ Հարությունյանի հրահանգով վաղ առավոտվանից զորակոչը պատշաճ մակարդակով կազմակերպեցին տեղական զինկոմիսարիատների պատասխանատուները, իսկ զինկոմի նստավայր Գորիսում՝ ինչպես միշտ, հայրենասիրական երաժշտության խրոխտ հնչյունների ներքո բարձր տրամադրությունն իշխում էր հանդիսավոր միջոցառման ողջ ընթացքում: Այս անգամ էլ Հայաստանի Զինված ուժերի շարքերը կհամալրեն մեծ թվով  ժամկետային զինծառայողներ, ովքեր ներարկված են հայ ընտանիքի պատվի ու արժանապատվության ավանդական սրբություններով, մեծն Նժդեհի ազգապահպան պատվիրաններով: Ահավասիկ, դրանցից մեկը, որը սյունեցի նորակոչիկին պարտավորեցնում է ծառայությունն իրականացնել գերազանց «․․․Իմ զինվորը գիտե, որ դարերի անվերջ կռիվներով ու զոհերով պահված երկիրը թշնամու պղծանքին հանձնող սերունդը զրկվում է ապրելու իր բարոյական իրավունքից»: