Օգոստոսի 2-ին Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի մոտ տեղի ունեցավ քաղաքացիների հերթական ընդունելություն
2019 թվականի օգոստոսի 2-ին Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի մոտ տեղի ունեցավ քաղաքացիների հերթական ընդունելությունը։
Իհարկե, ամեն օր համայնքապետարան այցելած քաղաքացիները հնարավորություն ունեն իրենց խնդիրները ներկայացնելու համայնքի ղեկավարին կամ հուզող հարցերի պատասխանն ստանալ՝ դիմում թողնելով, բայց շատերն սպասում են հենց ընդունելության օրվան: Այնուամենայնիվ, ընդունելության համար նախապես ցուցակագրվել էր 146 քաղաքացի, ընդունելության էին եկել 122-ը։
Քաղաքացիների կողմից ներկայացվող հարցերը տարբեր ոլորտներից էին, բայց այս անգամ գերակշիռ մասը դիմել էր քաղաքաշինական և աշխատանքի տեղավորման հարցերով։
Մյուս քաղաքացիները սոցիալական, առողջական և անձնական այլ բնույթի հարցեր ունեին։
Մանրամասն ծանոթանալով քաղաքացիների կողմից ներկայացված խնդիրներից յուրաքանչյուրին՝ համայնքի ղեկավարը տվեց հստակ հանձնարարականներ աշխատակազմի համապատասխան ստորաբաժանումների պատասխանատուներին՝ կատարելու մանրամասն ուսումնասիրություն։
Ըստ այդմ՝ ընդունելությանը ներկայացած քաղաքացիների դիմում-խնդրանքների զգալի մասին տրվել է դրական ընթացք, որոշ հարցեր էլ լուծվել են հենց տեղում՝ համայնքի ղեկավարի հետ հանդիպման ընթացքում։
Նշենք նաև, որ նախապես ցուցակագրված քաղաքացիների մի խմբին էլ ընդունել են Կապան համայնքի ավագանու անդամները։
Քաղաքացիները շնորհակալություն հայտնեցին Գևորգ Փարսյանին ոչ միայն քաղաքը օր օրի գեղեցկացնելու համար, այլ նաև բարձրացված խնդիրներին սպառիչ պարզաբանումներ և դրական լուծումներ տալու համար։