Սիրելի՛ եղբայրներ և քույրեր
Աստծո շնորհով ու խաղաղությամբ ողջունում եմ «Սյունյաց երկիր» թերթի խմբագրակազմին և ընթերցող հասարակությանը՝ Մեղրիի սրբավայրերին նվիրված հատուկ թողարկման լույս ընծայման առթիվ։
Մեղրին՝ Սյունյաց աշխարհի արևաշող և օրհնված համայնքը, մեր հայրենիքի այն անկյուններից է, որտեղ յուրաքանչյուր բարձունք ու քար խոսում է հավատքի ու տոկունության մասին։ Դարերի փորձությամբ զտված սրբավայրերը մեր ժողովրդի անսասան ոգու, Աստծո հանդեպ սիրո և Սյունյաց հողի վրա Տիրոջ անքակտելի օրհնության կենդանի վկաներն են։
Այսօր, երբ մեր հայրենիքի սահմաններն ու հոգևոր արժեքները կրկին կանգնած են մարտահրավերների առաջ, առավել կարևոր է հիշել ու ճանաչել այն սրբավայրերը, որոնք պահպանում են մեր հավատքի կրակը և ամրացնում մեր ոգին։
Թող այս թողարկումը մեր հավատացյալ ժողովրդի համար լինի ոչ միայն պատմական ու մշակութային արժեքների ճանաչման միջոց, այլև հոգևոր վերազարթոնքի առիթ։
Աղոթում եմ, որ Ամենակալ Տերը օրհնի «Սյունյաց երկիր» թերթի բարի ծառայությունը՝ ի փառս Աստծո և ի շահ մեր ազգի։
Թող Սուրբ Հոգին զորացնի ձեր գիրը՝ լուսավորելու մարդկանց միտքն ու սրտերը դեպի ճշմարիտ լույսը՝ Քրիստոս։