Ո՞վ է Կապանի ոստիկանության խաղամոլ պաշտոնյան, որ «Վիվառո»-ին 8 մլն դրամ տալիք ունի
Կապանի ոստիկանությունում մեկ-երկու ամիս առաջ (գուցե եւ ավելի վաղ) սկիզբ առած խառնաշփոթը շարունակում է մոլեգնել:
Տեւական ժամանակ է՝ գրեթե չի գործում ոստիկանության բաժնի հիմնական օղակը՝ օպերատիվ ծառայությունը:
Այդ ծառայության տասը աշխատակից դեռեւս ս.թ. հուլիսի 1-ին աշխատանքից ազատվելու դիմում էին գրել, հանձնել զենքն ու «удо»-ն (վկայականը):
Այդ օրերին Կապան ժամանած գնդապետ Արամ Հովհաննիսյանին (ՀՀ ոստիկանապետի տեղակալ) հաջողվել է ջուր լցնել կրակի վրա ու վերադարձնել ե՛ւ դիմումները, ե՛ւ զենքերն ու «удо»-ները:
Օրեր անց, սակայն, տասը ոստիկան (նույն ծառայությունից) կրկին դիմում են գրել ու վերստին  հանձնել ծառայության բերումով ունեցած-չունեցածը:
Նրանց դիմումները տեւական ժամանակ Երեւան չէին ուղարկում. փորձ էր արվում հանդարտեցնել փոթորիկը կամ տեղի ունեցածը կոծկել հանրությունից:
Ըստ մեր ունեցած տեղեկությունների՝ հրաժարականի դիմումներից յոթը վերջին օրերին ստիպված են եղել ուղարկել ոստիկանության կենտրոնական մարմին՝ անհնարին համարելով հետագա կոծկումը, ինչպես եւ նկատի ունենալով դիմումատուների համառությունը:
Ինչպես հաղորդել ենք մեր նախորդ երկու հրապարակման մեջ (Կապանի ոստիկանությունում ստեղծված վիճակի առնչությամբ) հարցերի հարցը եղել եւ մնում է հետեւյալը՝ ի՞նչ է կատարվել ու կատարվում Կապանի ոստիկանությունում, որ մարդիկ (այդ թվում՝ փորձառու ոստիկաններ) չեն ուզում աշխատել այդտեղ:
Իսկապես, միայն COVID-ը կարող էր ստիպել, որ մի ամբողջ ծառայության աշխատակիցներ ապստամբության դրոշ պարզեին: Թեեւ սյունիքյան իրականությունը ցույց է տալիս, որ քաղաքական ու կառավարչական COVID-ն ավելի վտանգավոր է երկրի ու հանրության համար, քան մարդկանց կյանքին ու առողջությանը սպառնացող համաճարակը:
ՀՀ ոստիկանությունը ոչինչ չի ասում Կապանի բաժնում ստեղծված վիճակի մասին, ոստիկանության մարզային բաժինն էլ ջուրը բերանն է առել…
Առկա հարցերը պարզաբանելու համար սեպտեմբերի 11-ին խմբագրությունը դիմել է ոստիկանության բաժնի նորանշանակ պետ Զորիկ Վարդանյանին, ով էլ խոստացել է (կարգի համաձայն) հարցազրույց տալ՝ ՀՀ ոստիկանության լրատվական ծառայությունից թույլտվություն ստանալու դեպքում:
Եթե Զորիկ Վարդանյանը, այնուամենայնիվ, մեր հարցերին պատասխանելու թույլտվություն չստանա, ապա ստիպված կլինենք   հարցերն ուղղել հրապարակավ…
Իբր քիչ էր բաժնում առաջացած լարվածությունը, հիմա էլ մեկ ուրիշ սկանդալ է բռնկվում: