Պահեստազորի մոտ 80 սպա իր աջակցությունն է հայտնում Ռոբերտ Քոչարյանին
Ոստիկանության, զինվորական ոստիկանության, քրեակատարողական ծառայության և այլ ուժային և իրավապահ կառույցների պահեստազորի մոտ 80 սպաներ «Հրապարակ» օրաթերթին են տրամադրել իրենց համատեղ հայտարարությունը։ Հայտարարության մեջ ասվում է․
«Սիրելի հայրնեկիցներ Հայաստանի Հանրապետության պահեստազորի սպաները, որի շարքերում են  Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության, զինվորական ոստիկանության, քրեակատարողական ծառայության, նախաքննության մարմիններին, դատախազության և դատական համակարգի պատվի և արժանապատվության բարձր գիտակցում ունեցող բազմաթիվ նախկին աշխատակիցներ, իրենց լուրջ անհանգստությունն են հայտնում Հայաստանի ու Արցախի շուրջ ձևավորվող կործանարար զարգացումների վերաբերյալ և արձանագրում.
-  Որ գործող իշխանություններն իրենց վարած ապաշնորհ քաղաքականության արդյունքում երկիրը հասցրել են կործանման եզրին,
-  2018 թվականից սկսված վարկաբեկելով բանակը և մեծ ու անմոռանալի վաստակ ունեցող գեներալներին, իրականացնելով անհիմն քրեական հետապնդումներ կազմաքանդեցին բանակը, դրանով իսկ առավել խոցելի դարձնելով Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությունը,
-  Բռնազավթելով և յուրացնելով պետական իշխանությունը, կապիտուլյանտը իր հանցավոր խմբավորման հետ միասին կործանում ու ոչնչացնում են հայոց լեզուն ու գրականությունը, պատմությունը, կազմաքանդում հայ եկեղեցին ու հայ ընտանիքը,
-  Երկարաձգելով իրենց իշխանությունը այս ազգադավ և անհայրենիք խմբավորումը շարունակում է իրականացնել մեր դարավոր թշնամու՝ թուրքերի, հայրենակործան քաղաքականությունը:
Հայաստանի Հանրապետության պահեստազորի գեներալներն ու սպանրը գիտակցելով հայրենիքի փրկության գործում պատշաճ ներդրում ունենալու անհրաժեշտությունը որոշեցին ձևավորել «Պահեստազորի սպաների»  շարժում:
«Պահստազորի սպաների» շարժումը նպատակ է հետապնդում համագործակցել հայրենիքի փրկության գործում իրապես հայրենանվեր գործունեություն ծավալող բոլոր անձանց և ուժերի հետ։
«Պահեստազորի սպաների» շարժումը իր զորակցությունն ու աջակցությունն է հայտնում Հայաստանի Հանրապետության  երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին»: