Փախստական երեխայի նկարը ճանաչվել է World Press Photo-2019-ի ֆոտոմրցույթի հաղթող
World Press Photo-2019 ֆոտոմրցույթի ժյուրին հայտնել է ամենամյա մրցույթի հաղթողների անունները: Այս տարի հաղթող նկար է ճանաչվել սահմանի մոտ լացող երեխայի նկարը: Հեղինակը ամերիկացի լուսանկարիչ Ջոն Մուրն է: Այս մասին հայտնում է մրցույթի պաշտոնական կայքէջը:
Լուսանկարում երեխան իր մոր հետ գտնվում է ԱՄՆ-Մեքսիկա սահմանագծին, և սահմանապահները երեխայի մորը խուզարկում են: Երեխան և մայրը անօրինական կերպով փորձել են հատել սահմանը, սակայն սահմանապահները նրանց կանգնեցրել են:
Ֆոտոմրցույթում այլ անվանակարգերում նույնպես հայտարարվել են հաղթողների անուննեը: Անվանակարգերն են՝ «Իրադարձություն», «Թեժ նորություններ»,«Սպորտ», «Ժամանակի խնդիրները», «Առօրյա կյանք», «Բնություն» և այլն:
Հեղինակ՝ Բես Մատե: Կտրված թաթերով գորտերը
Հեղինակ՝ Ֆինբար Օ’Ռայլի: Սենեգալի մայրաքաղաք Դաքարում Fashion Africa TV- համար ցուցադրվում են դիզայներ Ադամ Փերսի մոդելավորած զգեստները:
Հեղինակ՝ Ջոն Տ. Պեդերսեն: Բռնցքամարտիկ Մորին Աջամբոն մարզվում է Ուգանդայի հետնախորշերում: