Կապանի միջազգային երաժշտական փառատոնը, գեղագիտական հաճույք պատճառելով մարզկենտրոնի հանդիսատեսին (և ոչ միայն), մոտենում է վերջնագծին։
Հուլիսի 16-ի համերգային ծրագիրը «Տանգո և ավանդույթներ» խորագիրն էր կրում, և հնչեցին հիմնականում դաշնամուրային ստեղծագործություններ։ Նախ կատարվեց Ալեքսանդր Հարությունյանի «Ռոմանս երկու դաշնամուրի համար» ստեղծագործությունը՝ դաշնակահարներ Հայկ Մելիքյանի և Արմեն Պուչինյանի կատարմամբ, ովքեր հաջորդիվ հնչեցրին Ալեքսանդր Հարությունյանի և Առնո Բաբաջանյանի «Հայկական ռապսոդիա երկու դաշնամուրի համար» ստեղծագործությունը։ Այնուհետև բեմահարթակում նույն դաշնակահարների հետ փառատոնի երիտասարդ տաղանդ, դաշնակահարուհի Մարիա Ներսիսյանն էր, եռյակը հնչեցրեց Սերգեյ Ռախմանինովի «Ռոմանս վեց ձեռքի համար» ստեղծագործությունը։
Չեխ կոմպոզիտոր, չեխական դասական երաժշտության և ազգային սիմֆոնիայի հիմնադիրներից Անտոնին Դվորժակի «Վեց մազուրկան» հնչեցրեց Հայկ Մելիքյանը։ Նույն կոմպոզիտորի ««Բագատելներ» երկու ջութակի, թավջութակի և դաշնամուրի համար» ստեղծագործությունը  կատարեցին Կարեն Շահգելդյանը (առաջին ջութակ), Կապանի փառատոնի տաղանդ Օվսաննա Հարությունյանը (երկրորդ ջութակ), Սևակ Ավանեսյանը՝ (թավջութակ), Հայկ Մելիքյանը (դաշնամուր)։
Երաժշտական երեկոն ավարտվեց արգենտինացի կոմպոզիտոր Աստոր Պիացոլլայի «Գրանդ տանգո» ստեղծագործության՝ Հայկ Մելիքյանի և Սևակ Ավանեսյանի մեկնաբանությամբ։