«Պարի աստղեր» շոու ստուդիան նշեց հիմնադրման 31-րդ տարեդարձը
Հունիսը մարզկենտրոնի մշակութային օջախների համար հաշվետու համերգների ժամանակաշրջան է: Ամսի 4-ին Կապանի մշակույթի կենտրոնի մեծ համերգասրահի բեմահարթակը տրամադրվել էր «Պարի աստղեր» շոու ստուդիային (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր պարուսույց՝ Էրիկ Քոչարյան): Առաջին իսկ կատարումը հանդիսականին տեղափոխեց պարի մոգական աշխարհ, կատարողական իրենց արվեստը ցուցադրեցին ստուդիայի տարբեր տարիքի պարող-պարուհիները՝ ներկայացնելով ինչպես ժողովրդական, այնպես էլ ժամանակակից պարեր՝ արժանանալով հանդիսականի ջերմ արձագանքին:
«Պարի աստղեր» շոու ստուդիայի հաշվետու համերգին՝ անցկացվում է 2016 թ. քառօրյա պատերազմի նահատակ, շոու ստուդիայի լավագույն պարող և կրտսեր պարուսույց Նորայր Գասպարյանի անվան մրցանակաբաշխություն՝ արդեն ութերորդ անգամ: Էրիկ Քոչարյանը Նորայր Գասպարյանի անվան հուշամեդալով պարգևատրեց «Պարի աստղեր» շոու ստուդիայի մի շարք պարողների և պարուհիների, իսկ Լիլիթ Հայրապետյանը՝ Նորայր Գասպարյանի պարն պատկերող արձանիկով: Նաև երախտագիտություն հայտնեց Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանին, Կապանի մշակույթի կենտրոնի տնօրինությանը և սպասարկող անձնակազմին, «Նորոգշին» ՍՊ և Կապանի «Ճանշին» ընկերություններին, բոլոր, բոլոր նրանց, ովքեր իրենց կողքին են եղել և նպաստել շոու ստուդիայի հաջողություններին:
Հաճելի երեկոն ավարտվեց ավանդական քոչարիով: