Պարի միջազգային օրը մարզկենտրոնում
Պարի միջազգային օրը (ապրիլի 29) Կապանում  նշվեց մշակույթի կենտրոնի առջևի հրապարակում, որը ծառայեց որպես բեմահարթակ մարզկենտրոնի պարային խմբերի համար: Տոնահանդեսը սկսվեց վալսով, որից հետո պարահրապարակ մտավ մշակույթի կենտրոնի «Զանգեզուր» ժողովրդական պարային համույթը (գեղարվեստական ղեկավար՝ Վահագն Գասպարյան)՝ «Հայաստան» կատարումով: Այնուհետև հանդես եկան մյուս պարախմբերը. մշակույթի կենտրոնի «Նարին» պարային համույթը ( պարուսույց՝ Նարինե Մովսիսյան), «Մարինա դանսը» (պարուսույց՝ Տանյա Գևորգյան), մշակույթի կենտրոնի «Պարի աստղեր» շոու ստուդիան (գեղարվեստական ղեկավար՝ Էրիկ Քոչարյան), «Էս Թի Էյ» պարախումբը (պարուսույց՝ Սյունե Թումանյան), մշակույթի կենտրոնի «Էքսպերիմենտալ» պարախումբը (պարուսույց՝ Լուիզիա Դադայան), «Դայմոնդ» պարային համույթը (պարուսույց՝ Աղուն Հովհաննիսյան), մանկապատանեկան ստեղծագործական կենտրոնի «Ռենեսանս» պարախումբը (պարուսույց՝ Լիդա Սաղաթելյան):
Իրենց արվեստը ցուցադրեցին նաև մարզկենտրոնի ուսումնական հաստատությունների՝ արվեստի պետական քոլեջի և արվեստի մանկական դպրոցի պարարվեստի բաժինների պարուհիները (պարուսույց՝ Թամարա Ստեփանյան):
Պարային խմբերը ներկայացրին ժողովրդական, ժամանակակից, մոդեռն, ազգագրական պարեր՝ հանդիսականին որոշակի պատկերացում տալով իրենց կատարողական արվեստի մասին:
Տոնակատարությունն ավարտվեց միասնական պարով՝ ավելի խտացնելով միջոցառման տոնական երանգները: Իսկ երիտասարդ մայրերը, անկասկած, ոգևորված էին իրենց փոքրիկների պարով և բարձր տրամադրությամբ համակված: