Փաշինյանը հույս հայտնեց, որ ադրբեջանական կողմի հետ երկուստեք հնարավոր կլինի երաշխավորել գյուղատնտեսական աշխատանքների անվտանգությունը
08.04.2019 22:05
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հույս ունի, որ մարդասիրական գործողությունների շրջանակում հնարավոր կլինի Ադրբեջանի հետ երկուստեք երաշխավորել գյուղատնտեսական աշխատանքների անվտանգությունը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Փաշինյանն այս մասին ասաց ԱԺ-ում «Իմ քայլը»-ի հետ փակ քննարկումից հետո լրագրողների հետ զրույցում` անդրադառնալով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ վերջին հանդիպման ընթացքում մարդասիրական գործողություններ իրականացնելու պայմանավորվածությանը:
«Ես հույս ունեմ, որ մենք կկարողանանք երկուստեք երաշխավորել գյուղացիական աշխատանքների անվտանգությունը: Եվ մենք պատրաստ ենք երաշխավորել, որ մեր զորքերը չեն կրակի որևէ քաղաքացիական անձի, առավել ևս՝ գյուղատնտեսական աշխատանքների իրականացնողների ուղղությամբ: Եթե Ադրբեջանը վերահաստատի այս պատրաստակամությունը, սա կարող ենք իրագործել»,-ասաց վարչապետը:
Նրա խոսքով` կան նաև մարդասիրական մի քանի այլ հնարավոր միջոցառումներ:
Վարչապետը շեշտեց, որ Վիեննայի հանդիպման վերաբերյալ համանախագահների և արտգործնախարարի տարածած հայտարարության տեքստը, բնականաբար, ինքը նախապես տեսել և համաձայնություն է տվել: Նա նշեց, որ հաստատում է այնտեղ հնչած ամեն բառը։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հանդիպել են Վիեննայում մարտի 29-ին: