Փաշինյանը նոր քաղաքական ո՞ւժ է ստեղծում Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի հորդորով
ArmDaily.am-ի տեղեկություններով՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մտադիր է նոր քաղաքական ուժ ստեղծել։ Դա, ամենայն հավանականությամբ, կլինի դաշինքի տեսքով։ Այս քաղաքական ուժը կոչվելու է «Նոր Հայաստան», այն պետք է լինի Փաշինյանի քաղաքական հենարանը։ Փաշինյանի նոր ստեղծվելիք միավորում կընդգրկվեն ոչ միայն Քաղպայմանագիրը, «Առաքելությունը», այլեւ  «Հանրապետությունը», «Ազատ դեմոկրատները», ՀԱԿ-ը եւ այլն։ Դաշինքում, նախնական տվյալներով, կմիավորվի 7 կուսակցություն։
Մեզ հասած տեղեկություններով՝ առաջին նախաագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն է խորհուրդ տվել ստեղծել նման դաշինք՝ ՀԱԿ-ի օրինակով, որպեսզի ժամանակի ընթացքում ՔՊ-ն չվերածվի ՀՀԿ-ին։ Անգամ քննարկումներ կան, թե հնարավոր է նոր ստեղծվող ուժը ոչ թե դաշինքի տեսքով լինի, այլ կուսակցության, սակայն դրա համար անհրաժեշտ կլինի, որպեսզի միավորվող կուսակցությունները լուծարվեն։ Կգնան այդ քայլին կուսակցությունները, թե ոչ, ցույց կտա ժամանակը։