Պաշտոնաթող սպաների հետ քննարկել է նրանց բնակարանային ապահովման խնդիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:
Օգոստոսի 30-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել   բնակարանային ապահովման խնդրով ՀՀ կառավարությանը դիմած պաշտոնաթող սպաների նախաձեռնող խմբի և ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանի ղեկավարությամբ՝ ՊՆ շահագրգիռ ստորաբաժանումների ղեկավարների հանդիպումը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին  պաշտպանության  նախարարության  տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վերահաստատելով  պաշտպանության նախարարության պատրաստակամությունը լուծել տարիներով կուտակված խնդիրը, Գաբրիել  Բալայանը  պաշտոնաթող  սպաների  հետ  քննարկել է գործադիր իշխանության  և շահագրգիռ գերատեսչությունների կողմից առաջարկվող խնդրի լուծման հնարավոր և իրատեսական  տարբերակները, լսել և հանգամանալից պատասխանել է նրանց կողմից բարձրացված հարցերին։
Հանդիպման ավարտին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, կառավարությանը հասցեագրված  դիմումի պաշտոնական պատասխանը ստանալուն պես, պաշտոնաթող սպաների շրջանում քննարկել ներկայացված առաջարկները և հանդես գալ միասնական դիրքորոշումով։