Պատգամավորից մեկի վրա գործ կա հարուցված Հայաստանի երրորդ հանրապետության ամենամեծ կաշառքի դեպքով․ Փաշինյան
Փաշինյանն ԱԺ արտահերթ նիստում խոսեց նոր բացահայտումների մասին.«Շատ են հարցնում, թե ինչու՞ նոր բացահայտումներ չկան: Տպավորություն կա, որ այդ գործընթացը կանգնել է: Պատճառներից մեկն այն է, որ այսօր ՀՀ-ում բոլոր քննչական մարմինները և քննիչների զբաղվածությունը կրկնակի ավելացել է: Քննիչներ կան, ովքեր միաժամանակ 30 գործ են քննում»: Վարչապետի պաշտոնակատարը խոսեց նաև դատարանների գործելաոճի մասին.«Համատարած կիրառում են գրավ և մարդկանց ազատ են թողնում: Մարդիկ էլ մեզ ասում են, մի կողմից բռնում եք հետո պայմանավորվում եք ու բաց եք թողնում: Սա շատ ծար մեղադրանք է»: Փաշինյանը նշեց, որ ինքը որևէ կերպ չի միջամտում դատական գործերին; Փաշինյանը հավելեց, նաև բացահայտումներն ուշանում են, քանի որ մի շարք խոչընդոտներ են առաջանում.
«ԱԺ պատագամավորից մեկի վրա գործ կա հարուցված, որը 100 տոկոսով հիմնավորված է: Բայց մենք երեք ամիս է մի թղթի ենք սպասում այլ երկրից, որը ամեն օր այսօր-վաղ են անում: Դա նաև մեր դեսպանատան վատ աշխատանքի հետևանքն է, նաև միգուցե կապեր կան այդ երկրի հետ, որ կարողանում են հետաձգել»: Փաշինայնը նշեց, որ դա լինելու է Հայաստանի երրրորդ հանրապետության ամենախոշոր կաշառքի դեպքը: