«Պատվավոր սյունեցու» կոչում է շնորհվել գեներալ-լեյտենանտ Էդիկ Բարսեղյանին
Հունվարի 11-ին Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի հրավերով Սյունիքի մարզպետարան էր այցելել գեներալ-լեյտենանտ, 2000-2004թթ. Սյունիքի մարզպետ Էդիկ Բարսեղյանը, որին շնորհվել է «Պատվավոր սյունեցու» կոչում:
ՀՀ Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի խոսքով՝ կոչումը գեներալ-լեյտենանտին շնորհվում է Արցախյան ազատամարտի ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի սահմանների պաշտպանության ակտիվ մասնակցության եւ մարզի զարգացման գործում մատուցած ծառայությունների համար: Մարզպետը նաեւ նշեց, որ այս կոչումը նույնիսկ ուշացած կարելի է համարել, քանի որ Էդիկ Բարսեղյանը Սյունիքի նկատմամբ իր բարյացակամ վերաբերմունքով ու հարգանքով միշտ էլ ոգեւորել է սյունեցիներին:
Էդիկ Բարսեղյանն իր երախտագիտությունը հայտնեց եւ նշեց, որ բազմաթիվ պարգեւներ է ստացել, բայց ամենաթանկ ու կարեւոր կոչումը շնորհվեց այսօր: Նա հավելեց, որ իսկապես մեծ պատիվ է եւ միեւնույն ժամանակ պարտավորեցնող, նույնիսկ ավելին, քան ամբողջ ծառայողական գործունեության համար ստացած որեւէ պարգեւ: Էդիկ Բարսեղյանը նաեւ հավաստիացրեց, որ իր հնարավորությունների սահմաններում այսուհետ էլ շարունակելու է նպաստել մարզի բարօրությանը: