ՊԵԿ նախագահը վստահեցում է` պարգևավճարները տրվել են օրենքին համապատասխան
ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեում պարգևատրումները կատարվել են օրենքի տառին համապատասխան: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Ազգային ժողովում «Իմ քայլը» խմբակցության աշխատանքային փակ քննարկումից հետո լրագրողների հետ զրուցում այս մասին ասաց ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը:
«Քննարկման ընթացքում մանրամասնորեն պարզաբանում տրվեց պարգևատրումների, աշխատավարձերի, այն տեղեկության մասին, որը հրապարակման ենթակա է:Եղավ ամփոփ քննարկում:  Պարգևավճարները հիմնավորելու խնդիր չկար, կար պարզաբանումների խնդիր»,-ասաց Անանյանը:
Հարցին, թե պարգևավճարների հետ կապված արդյոք ամեն ինչ ճիշտ է կատարվել, Անանյանը միանշանակ դրական պատասխան տվեց: «Այո, կատարվել է «օրենքի տառին համապատասխան»:
Նա շեշտեց` սուտ են այն տեղեկությունները, թե 9 մլն, 8մլն կամ 7 մլն պարգևատրում է եղել: «Մենք իրավաբանների հետ աշխատում ենք` փորձելով այնպես  անել, որ հանրայնացնենք այն տեղեկությունը, որն այսօր հանրայնացնելու հնարավորություն չունենք: Պատգամավորները ևս ասացին, որ առաջիկայում  պետք է օրենսդրություն փոխել, որ հանրություն-պետական ծառայող կապը շատ ավելի թափանցիկ լինի»,-եզրափակեց ՊԵԿ նախագահը:
«Իմ քայլը» խմբակցությունը հունվարի 29-ին աշխատանքային փակ քննարկում էր անցկացնում ՀՀ ազգային ժողովում: Հրավիրել էին նաև Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանին: Աշխատանքային փակ քննարկմանը պարգևավճարների հարցն էր:
Ավելի վաղ լրատվամիջոցներում լուրեր էի շրջանառվում, թե Պետական եկամուտների կոմիտեում դեկտեմբեր ամսին մեծ չափերով պարգևատրումներ են եղել: