Պեսկով. ռուս զինվորականները ստուգում են Հայաստանի ուղղությամբ Ադրբեջանի հարվածների մասին տեղեկությունները
Ռուս զինվորականները ստուգում են անմիջապես Հայաստանի տարածքի ուղղությամբ Ադրբեջանի հարվածների մասին տեղեկությունները: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
Չորեքշաբթի ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ Ադրբեջանը թիրախավորել է Հայաստանի տարածքում գտնվող մարտական տեխնիկան:
«Մեր ռազմական գերատեսչությունը ստուգում է տեղեկությունը, նրանք մշտական կապի մեջ են երկու կողմերից մեր գործընկերների հետ: Դուք գիտեք, որ ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն հեռախոսազրույցներ է ունեցել հակամարտող կողմերի պաշտպանության նախարարների հետ: Այդ տեղեկությունը ճշտվում եւ վերլուծվում է»,-ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով լրագրողների համապատասխան հարցին:
Պատասխանելով հստակեցնող հարցին, թե արդյոք դա կնշանակի ՀԱՊԿ որեւէ մեխանիզմի գործարկում, եթե այդ տեղեկությունները հաստատվեն, Կրեմլի ներկայացուցիչն առաջարկել է սպասել արդյունքներին. «Եկե՛ք սպասենք ստուգման արդյունքներին»: