Պեսկովը կոչ է արել Հայաստանի հետ խնդիրները լուծել երկխոսության շրջանակում
Ռուսաստանը եղել եւ մնում է Հայաստանի մերձավոր դաշնակիցն ու գործընկերը, իսկ առաջ եկող խնդիրները պատրաստվում է լուծել երկխոսության շրջանակում, հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, տեղեկացրել է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
«Ոչ, մենք մնում ենք, եղել ենք եւ, ես համոզված եմ, որ կլինենք Հայաստանի շատ մերձավոր դաշնակիցն ու գործընկերը։ Մենք կարող ենք որոշակի խնդիրներ ունենալ, որոնք պետք է լուծել, բայց լուծել դրանք հարկավոր է հենց երկխոսության շրջանակում»,- ասել է Պեսկովը՝ ի պատասխան այն հարցի, թե արդյոք Ռուսաստանն ունի հանձին Հայաստանի դաշնակից կորցնելու մտավախություն։
Նա համոզված է, որ զարգացման տրամաբանությունը եւ երկու երկրների ազգային շահերը թելադրում են  գործակցության եւ գործընկերության հետագա խորացման անհրաժեշտությունը։
Հարցին, թե արդյոք Ռուսաստանը նախկինի պես պատրաստ է պաշտպանել Հայաստանը նրա տարածքի դեմ հարձակման դեպքում, Կրեմլի ներկայացուցիչը պատասխանել է, որ Ռուսաստանը համապատասխան պարտավորություններ ունի ՀԱՊԿ շրջանակում։