Պեսկովը մեկնաբանել է Վրաստանում տեղի ունեցած Խորհրդարանական ընտրությունները
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, մեկնաբանելով Վրաստանում խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները, նշել է, որ կարևոր է, որ երրորդ երկրները չմիջամտեն դրանց արդյունքներին, քանի որ դա վրաց ժողովրդի ընտրությունն է։
Ավելի վաղ Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին խորհրդարանական ընտրություններն ամբողջությամբ կեղծված էր անվանել և կոչ էր արել երկուշաբթի օրը Թբիլիսիի կենտրոնում բողոքի ցույցեր կազմակերպել։
«Վրաց ժողովրդի ընտրությունը, հիմա շատ կարևոր է, որ ոչ մի երրորդ երկիր չմիջամտի այս ընտրությունների արդյունքներին։ Ես հստակ չգիտեմ՝ Վրաստանի նախագահի լիազորությունների մեջ է մտնում ընդունել կամ չընդունել ընտրությունների արդյունքները, բայց ամեն դեպքում, այս ամենը ներքին վրացական խնդիր է»,- լրագրողներին ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչպես է Կրեմլը գնահատում է Վրաստանի խորհրդարանական ընտրությունները։