Փլուզում Կապան-Ծավ-Մեղրի եւ Մ-17-ից դեպի Մեղրի տանող ճանապարհահատվածներում
ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 16-ին` ժամը  17.30-ի սահմաններում, միջպետական Մ-17 Կապան-Ծավ-Մեղրի ճանապարհի 49-րդ կիլոմետրում հորդառատ անձրեւների հետեւանքով տեղի է ունեցել փլուզում: Փլուզման հետեւանքով  փակվել էր ճանապարհի շուրջ 20մ-ը՝մինչեւ երթեւեկելի գոտու առանցքը:
Մեղրու  ճանշինի աշխատակիցներն օպերատիվ իրականացրել են ճանապարհի մաքրման աշխատանքներ, ինչի արդյունքում կարճ ժամանակ անց ճանապարհը երկկողմանի բացվել է:
Հորդառատ անձրեւից հեղեղվել է նաեւ Մ-17 միջպետական ճանապարհից դեպի Մեղրի տանող  հանրապետական նշանակության 4կմ երկարությամբ ճանապարհահատվածը:
Հեղեղը ողողել էր ճանապարհի կողնակները, լցրել կողային առուները, առանձին հատվածներում բերվածքները փակել էին ճանապարհը: Մեղրու ճանապարհաշինարարները  վթարված այս ճանապարհահատվածներում եւս կատարել են վերականգնողական աշխատանքներ: Այս ճանապարհը եւս երթեւեկելի է: