նոյեմբերի 17-ը ողջ աշխարհում առանձնակի ջերմությամբ նշվում է որպես ուսանողների համերաշխության օր` ինչի կապակցությամբ շնորհավորում եմ բոլորիդ:
Ուսանողությունը մեր հասարակության շարժիչ ուժն է, կարծրատիպերի դեմ պայքարների և հաղթանակների, փոփոխությունների ու նորարարությունների խորհրդանիշը:
Դուք գտնվում եք կյանքի այն փուլում, որտեղ բացահայտում եք աշխարհը, ճանաչում կյանքն ու միջավայրը՝ որդեգրելով ձեզ համար կենսական և ուղենշային սկզբունքներ:
Դուք ակտիվ և միասնաբար քայլում եք մեր երկրի հասարակական կյանքի գրեթե բոլոր զարգացումներին համընթաց` միաժամանակ լինելով դրանց ակտիվ մասնակիցն ու իրականացնողը: Եվ ինչպիսին կլինի մեր համայնքը, մարզը և երկիրը տարիներ անց, պայմանավորված է նաև ձեր ձգտումներով ու մասնագիտական գիտելիքներով, երազանքներով ու հաստատակամությամբ:
Կրթության, գիտելիքի, իմացության անսպառ աշխարհում կերտելով ինքներդ ձեզ՝ առաջնային համարե՛ք նաև ձեռքբերումները`դրանք ծառայեցնելով ի շահ պետության և ի նպաստ մեր համայնքի, իսկ համայնքը երբեք ջանք ու եռանդ չի խնայել և չի խնայելու` քաջալերելու և խրախուսելու ձեր մտահաղացումներն ու ձեռքբերումները։
Օրվա կապակցությամբ կրկին ջերմորեն շնորհավորում եմ բոլորիդ` մաղթելով մշտապես փնտրելու, կրթվելու և ինքնակրթվելու ամուր կամք, մեծ երազանքներ ունենալու համարձակություն, սիրելու և նվիրվելու անսպառ եռանդ: