ՔԱՋԱՐԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՂԵԿԱՎԱՐ ՄԱՆՎԵԼ ՓԱՐԱՄԱԶՅԱՆԻ ՇՆՈՐՀԱՎՈՐԱԿԱՆ ՈՒՂԵՐՁԸ ՈՒՍՈՒՑՉԻ ՕՐՎԱ ԱՌԹԻՎ
Հարգարժան ուսուցիչներ, երախտագիտության զգացումով ու ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ` Ձեր մասնագիտական տոնի` Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ:
Մատաղ սերնդին հիմնավոր կրթության ու դաստիարակության տալու խնդիրը բոլոր քաղաքակիրթ ժողովուրդների համար, իսկ մեր ժողովրդի` առավել ևս, առաջնային ու կարեւորագույն նշանակություն է ունեցել:
Սիրելի' ուսուցիչներ, այդ նվիրական առաքելությունը Ձեզ է վերապահված և դրանով իսկ արժանի եք ամենայն երախտագիտության ու մեծարանքի:
Ձեր այսօրվա սաներն են վաղը տնօրինելու մեր երկրի ճակատագիրը, ուստի բնավ չափազանցրած չենք լինի, եթե ասենք, որ Ձեր ամենօրյա տքնաջան աշխատանքից է գլխավորապես կախված մեր ժողովրդի ապագան: Ի վերջո, Ձեզ ենք պարտական մեր գիտական, մշակութային, մարզական և մյուս ոլորտներում ունեցած բոլոր հաջողությունների համար:
Ու ամենակարևորը` Ձեր կրթած ու դաստիարակած սաներն ու աշկերտներն են այսօր և վաղը` մշտական վտանգի պայմաններում, երկրի անվտանգությունն ու անդորրը պահպանողները, հետևաբար, Ձեզ է վերապահված նրանցով հպարտանալու առաջնային իրավունքը…
Փառք ու պատիվ Ձեզ, հարգարժան ուսուցիչներ, խոնարհում` Ձեր հայրենանվեր գործի, Ձեր ազնիվ վաստակի առաջ:
Կրկին շնորհավորելով այս հրաշալի օրվա կապակցությամբ` մաղթում եմ Ձեզ երջանկություն, քաջ առողջություն և երկար տարիների աշխատանքային արդյունավետ գործունեություն: