Շնորհավորում եմ ձեզ Կանանց տոնի կապակցությամբ:
Մարտի 8-ն այսօր մեզանում իսկապես ձեռք է բերել այնպիսի տոնի կարգավիճակ, որով տրվում է կանանց փառաբանման և մեծարանքի մեկամսյա մեկնարկը: Այն ևս մի գեղեցիկ առիթ է՝ արտահայտելու մեր սերն ու հիացմունքը, մեր երախտագիտությունն ու նվիրվածությունը` մեզ շրջապատող գեղեցիկ սեռին` մայրերին, քույրերին, կանանց և դուստրերին:
Մենք կփորձենք անել հնարավորինս ամեն ինչ, որպեսզի ամեն կերպ խրախուսենք կանանց ավելի մեծ ներգրավվածությունը մեր համայնքի և մեր երկրի հասարակական կյանքում:
Մեր համոզումն է, որ մեր համայնքի կանայք ունեն դեռևս լիարժեքորեն չբացահայտված մեծ ներուժ, որը պետք է կյանքի կոչվի ամենատարբեր ասպարեզներում և ոլորտներում:
Այսօր ակնհայտ է, որ մեզանում ավանդական համարվող ոլորտներից բացի, ինչպիսիք են` կրթությունն ու առողջապահությունը, կանայք սկսել են նաև լուրջ դերակատարություն ունենալ ձեռնարկատիրության, լրագրության, կառավարման, բարձր տեխնոլոգիաների, դատական և այլ բնագավառներում, ներառյալ՝ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերում:
Չեմ կասկածում, որ մեր օգնությամբ և համատեղ ուժերով` զարգացնելու ենք առկա հաջողությունները, և ձեր ուշիմությամբ` դուք արժանիորեն գրավելու եք կառավարման ավելի պատասխանատու ոլորտներ:
Այդքանով հանդերձ, դուք մնում եք ազգի հիմքը կազմող ավանդական ընտանիքի հենասյունը, մնում եք ձեր ամուսինների թևն ու թիկունքը, ձեր զավակների պահապան հրեշտակները, ձեր եղբայրների գորովալից քույրերը և ձեր պատիվը սահմանին պաշտպանող երիտասարդների հարսնացուները:
Կրկին շնորհավորում եմ ձեզ` գարնանային այս պայծառ տոնի առթիվ:
Խոնարհումս` պատերազմի ընթացքում նահատակված մեր քաջորդիների մայրերին, կանանց, քույրերին և դուստրերին։
Ուզում եմ առանձնահատուկ երախտագիտությամբ շնորհավորել մեր զինվորների մայրերին, ում որդիներն այս պահին ծառայում են բանակում` լինելով մեր անվտանգության երաշխավորը:
Մաղթում եմ ձեզ երջանկություն, ամենայն բարիք և անափ սեր:
Հարգանքով և երախտագիտությամբ` համայնքի ձեր ղեկավար` Մանվել Փարամազյան։