ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ, Մայիսի 1-ի` Աշխատանքի և աշխատավորների միջազգային օրվա կապակցությամբ:
Աշխատանքի հանդեպ առանձնահատուկ վերաբերմունքը հայ ժողովրդին ուղեկցել է դարեր շարունակ, օգնել է նրան դիմակայել ճակատագրի հարվածներին, հաղթահարել դժվարություններն ու փորձությունները: Ազնիվ ու քրտնաջան աշխատանքի շնորհիվ՝ ինչպես հայրենիքում, այնպես էլ աշխարհի տարբեր ծայրերում հայերը կարողացել են ստեղծել իրենց օջախն ու մշակույթը:
Աշխատավորի և փառքի կոչմանն արժանի սիրելի քաջարանցիներ, առանձնահատուկ շնորհավորում եմ ձեզ օրվա կապակցությամբ։ Այսօր քաջարանցին շարունակում է սեփական ձեռքերով կառուցել հայրենի բնօրրանը, շենացնել այն և կերտել իր սերունդների ապագան:
Աշխատավոր քաջարանցին յոթ տասնամյակներ շարունակ՝ իր աշխատանքով և աշխատասիրությամբ արարել, կառուցել և թողել է հարուստ ժառանգություն իր սերունդներին, և իր աշխատանքով այսօր ճանաչելի ու հայտնի դարձել աշխարհին։ Եվ այսօր էլ համայնքում նույն կերպ շարունակվում է այդ արարումն ու շենացումը։
«Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ հանքարդյունաբերական հսկա գործարանը յոթ տասնամյակներ շարունակ՝ քաջարանցի ամենատարբեր սերունդների անբասիր և քրտնաջան աշխատանքի արդյունքում հասել է մեր օրեր և մեր բոլորիս աշխատանքի շնորհիվ այսօր դարձել մեր երկրի թիվ մեկ հարկատուն և վաստակել աշխատանքային փառքի քաղաք անվանումը։
Եվ այսօր էլ մենք մեր բոլոր ջանքերը պետք է ներդնենք մեր քաղաքում և համայնքում այդ հնարավորությունները մեծացնելու և մեր ժողովրդի բարօրությունն ապահովելու համար։
Եվ միայն արդար ու ստեղծագործ աշխատանքով մարդը կարող է դառնալ հասարակության լիիրավ անդամ, նպաստել երկրի հզորացմանն ու բարգավաճմանը:
Կրկին շնորհավորում եմ ամենատարբեր ոլորտների բոլոր աշխատավորներին՝ մաղթելով խաղաղ ու ստեղծագործ աշխատանք, հավատ վաղվա օրվա հանդեպ՝ հանուն մեր երկրի ու համայնքի շենացման և մեր ընտանիքների բարօրության։
Աստված պահապան բոլորիս։