Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանի շնորհավորական ուղերձը Տեղական ինքնակառավարման օրվա կապակցությամբ
Տեղական ինքնակառավարման մարմինների հարգելի ներկայացուցիչներ և գործընկերներ, նոյեմբերի 10-ը տեղական ինքնակառավարման մարմինների ձևավորման օրն է` ինչի կապակցությամբ շնորհավորում եմ բոլորիդ:
ՏԻՄ-երը մեր հանրությանը հուզող խնդիրները լուծելու կարևորագույն օղակներից են՝ որպես բնակչությանն ամենամոտ կանգնած ինքնակառավարվող համակարգ, ինչը մեր անկախ պետականության կարևորագույն ձեռքբերումներից մեկն է, որտեղ հանրության մասնակցությունը ոչ միայն հնարավորություն է ընձեռում ավելի լավ պատկերացնելու տեղական նշանակության խնդիրները, այլ նաև նպաստում է դրանց հնարավորին արագ ու արդյունավետ լուծումներ գտնելուն:
Հարգելի՛ ավագանիներ, համայնքային ծառայողներ, ՏԻՄ ներկայացուցիչներ, մեր բոլորիս ամենօրյա պատասխանատու և անդուլ աշխատանքի արդյունքում օրըստօրե զարգանում, ծաղկում և շենանանում են մեր համայնքները, իսկ քաղաքացիների հավատը տեղական ինքնակառավարման մարմինների հանդեպ ավելի ու ավելի է մեծանում:
Սա նաև ապահովում է գործընթացների առավել թափանցիկությանն ու իր հերթին ավելացնում վստահությունը՝ հանդեպ տեղական ինքնակառավարման մարմինների, իսկ բոլորիս մոտ պետք է գերակայի այն սկզբունքը, որ մեր աշխատանքի արդյունավետության գլխավոր գրավականը` հենց հանրության ակտիվ մասնակցությունն է որուշումների կայացման և իրականացման գործընթացում:
Այս ամենում, անշուշտ, իրենց կարևոր դերակատարումն ունեն համակարգի աշխատողները, ովքեր այս 29 տարիների ընթացքում մեծ պատասխանատվությամբ ու պատրաստակամությամբ, իրենց ամենօրյա սրտացավ աշխատանքով ապացուցել և ապացուցում են, որ միշտ կանգնած են համայնքի բնակչի կողքին և միշտ պատրաստ են լուծելու նրանց հուզող խնդիրներն ու տրամադրել անհրաժեշտ խորհրդատվություն` ինչից, հաստա՛տ, շահելու են մեր համայնքները, բնակիչներն ու պետությունը:
Օրվա կապակցությամ կրկին շնորհավորում եմ ՏԻՄ ոլորտի բոլոր աշխատակիցներին՝ մաղթելով առողջություն, լավատեսություն, բարեկեցություն և հաջողություններ ու նոր ձեռքբերումներ՝ ի բարօրություն մեր երկրի համայնքների և Հայաստանի Հանրապետության: