Ի սրտե շնորհավորում եմ բոլորիդ` Երիտասարդության միջազգային օրվա կապակցությամբ: Երիտասարդությունը հասարակության շարժիչ ուժն է և ապագայի հենարանը:
Ժամանակի մարտահրավերներին համընթաց շարժվելու համար՝ ձեզանից յուրաքանչյուրը պետք է արժևորի ստացած գիտելիքները, սեփական անձի հանդեպ լինի պահանջկոտ և ցուցաբերի պատասխանատվության բարձր գիտակցում:
Սիրելի՛ երիտասարդներ,
Ձեր ձգտումներով, երազանքներով ու հաստատակամությամբ է պայմանավորված մեր պետության վաղվա օրը: Եվ դա օրինաչափ է, քանզի հենց երիտասարդներին է վերապահված մեր հայրենիքի ու հայրենի քաղաքի կայուն զարգացման, հզորացման, ավելի բարեկեցիկ դարձնելու պատասխանատու գործի շարունակականությունն ապահովելու պարտականությունը:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորելով բոլորիդ` Երիտասարդության միջազգային օրվա կապակցությամբ, վստահեցնում եմ, որ Քաջարանի համայնքապետարանը պատրաստ է օժանդակելու կառուցողական ձեր բոլոր նախաձեռնություններին, միասին կյանքի կոչելու իրատեսական ցանկացած ծրագիր, որը նպատակաուղղված կլինի մեր հայրենի քաղաքի ու համայնքի շենացմանն ու հասարակական կյանքում երիտասարդության ակտիվացմանը:
Ցանկանում եմ, որ միշտ լինեք միասնական, համերաշխ ու կառուցողական` նպատակներով, գաղափարներով և գործով` հանուն մեր համայնքի ու երկրի զարգացման: