Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանի շնորհավորանքը՝ Կանանց միջազգային օրվա կապակցությամբ
Սիրելի՛ կանայք, մայրեր և աղջիկներ, սրտանց ու ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ՝ Կանանց միջազգային օրվա, մարտի 8-ի առթիվ:
Գարնանային այս գեղեցիկ տոնը հրաշալի առիթ է մեր սերն ու ակնածանքն ուղղելու ձեր խոհեմության, համբերատարության, հոգատարության, սիրո ու ընտանիքին անմնացորդ նվիրվածության համար և արժևորելու ձեր բացառիկ դերը ազգապահպանության գործում: Անգնահատելի ու անուրանալի է ձեր դերը՝ նաև սերունդների դաստիարակության, կրթության, ընտանիքի ամրության ու պետության զարգացման գործում:
Առանձնահատուկ շնորհավորում եմ հանուն հայրենիքի մարտիրոսված մեր հայորդիների մայրերին, կանանց, քույրերին և դստրերին։ Հայ կինը խոնարհաբար տարել է և՛ դառնություն, և՛ վիշտ, սակայն երբեք չի կորցրել իր հոգու վեհությունն ու կանացիությունը։ Այսօր էլ նույն նվիրումով դուք շարունակում եք ձեր ավանդն ունենալ հայ ընտանիքի և ազգային արժեքների ու ավանդույթների պահպանման գործում: Թող իրականան ձեր բոլոր նվիրական իղձերն ու ցանկությունները, թող հաջողությունները միշտ ուղեկից լինեն ձեզ:
Սիրելի' կանայք, հաճելիորեն պետք է նշեմ, որ այսօր ձեր դերակատարությունը մեր համայնքի հասարակական կյանքում էականորեն մեծացել է։ Եվ ձեր ներկայությամբ ու ներգրավվածությամբ դուք դրականորեն փոխում եք մթնոլորտը բոլոր ասպարեզներում՝ դարձնելով ավելի բարի ու հանդուրժող, ավելի կառուցողական ու արդյունավետ: Մեր համայնքում չկա որևէ ոլորտ ու բնագավառ, որտեղ չզգացվի կանանց բարենպաստ ներկայությունը և ակտիվ մասնակցությունը` լինի ուսուցիչ, թե բժիշկ, արդյունաբերության ոլորտի աշխատակից, թե ձեռներեց, համայնքային ծառայող, թե արվեստի ու մշակույթի գործիչ, զինվորի մայր, թե զինվորական: Մեր ողջ հասարակության անունից ձեզ երախտագիտություն եմ հայտնում:
Այս նվիրական օրը մեզ համար առիթ է արտահայտելու մեր երախտագիտությունը ձեզ, և վերահաստատելու մեր պատրաստակամությունը անելու ավելին՝ հանուն մեր մայրերի, կանանց, քույրերի ու դստրերի։
Տոնի առթիվ կրկին շնորհավորելով ձեզ՝ մաղթում եմ բոլորիդ սեր ու բարօրություն, երջանկություն անձնական կյանքում և հաջողություններ աշխատանքային գործունեության մեջ:
Առողջ և ամուր ընտանիքը մեր ժողովրդի ու երկրի հարստությունն է, իսկ այդ հարստության մշտարթուն պահապանը դուք եք, սիրելի՛ կանայք։
Աստված պահապան բոլորիդ: